Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczkowie
Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczkowie
998
Menu

Eliminacje Wojewódzkie OTWP Radowo Małe 2013r

Dodano: 2013-04-30

Eliminacje Wojewódzkie OTWP Radowo Małe 2013r Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ”MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” jest konkursem popularyzującym przepisy i kształtujący umiejętności w zakresie ochrony ludności, zwierząt, ekologii, ochrony środowiska, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów, zasad postępowania na wypadek pożaru, klęsk żywiołowych, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W sobotę 27.04.2013r w Radowie Małym uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa Zachodniopomorskiego wzięła udział w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom" . Uczestnicy konkursu w turniejowej rywalizacji rozwiązywali testy pisemne w danej grupie wiekowej, następnie pięć osób z największą ilością punktów w swojej kategorii przechodziło do egzaminu ustnego. Z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Wołczkowie do części ustnej zakwalifikowała się Weronika Torzyńska z grupy szkoły podstawowe (reprezentująca powiat Szczecin) oraz Janek Krech z grupy szkoły gimnazjalne (reprezentujący powiat Police). Weronika Torzyńska uzyskała największą liczbę punktów w swojej kategorii wiekowej, zdobywając tym samym pierwsze miejsce na eliminacjach wojewódzkich OTWP spośród uczniów szkół podstawowych!!! Tym samym Weronika będzie reprezentować województwo Zachodniopomorskie w finale centralnym XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. GRATULUJEMY naszym Młodym Strażakom !!!!